Soru;

Yaklaşık 3 sene önce eşimle şiddetli geçimsizlik sebebi ile dava açmıştım, dava kabul edilmedi ve ileri bir tarihe ertelendi. Aradan 3 sene geçtikten sonra ben yine dava açtım, ikinci davamda eşim bana 10 bin manevi tazminat davası, 5 bin TL de manevi tazminat davası açtı. Eşim çalışmıyor, evlilik sonucu bir çocuğumuz da yok, sahsıma ait bir evim var ve bin TL maaş alıyorum. Eşim bana açtığı tazminat davalarını kazanabilir mi? Bu davayı kazandıktan sonra bir de nafaka hakkını kazanabilir mi?

Cevap;

Eğer bu boşanma nedeninizden siz sorumlu iseniz ve eşinize hakaret ya da darp gibi fiziksel temaslarda bulunduysanız size maddi manevi tazminat davası açabilir. Siz hiçbir şey yapmadığınızdan eminseniz korkmayın hiçbir şekilde tazminat davalarını kazanamaz. Eşiniz çalışmadığı için sizden talep ettiği nafakayı almaya hak kazanır, çalışmaya başladığı gün ise bu nafaka kesilir ve göndermek zorunda kalmazsınız. Çocuğunuz olsaydı baya yüklü nafakalar ödemek zorunda kalacaktınız, bu yönden şanslı olduğunuzu düşünüyorum. Siz durumu uzman bir boşanma avukatı ile tartışın ve nasıl bir yol izleyeceğiniz konusunda bilgi alın.

maddi-manevi-tazminat-davası

Avukat Ankara

Ankarada tavsiye edilen,iyi,başarılı,tecrübeli ve deneyimli bir avukatı bulmanız için internette iyi bir araştırma yapmanız yeterli olacaktır.Özellikle ankarada avukata ihtiyacınız varsa, bilişim dünyasını sıklıkla takip ettikleri için websiteleri olan bir sürü avukat bulabilirsiniz. Hem boşanma,hem ceza,hem bilişim hem anlaşmalı boşanma,hem de icra davaları tecrübe,deneyim ve bilgi birimi gerektiren davalardır. Davanız için uzmanlaşmış bir avukatı terchi etmeniz kısa sürede davanızın başarılı bir şekilde sonuçlanmasına yardımcı olacaktır.