Soru;

Merhaba, eşimden ayrılalı 1 yıl oldu, mahkeme benim eşime nafaka ödemem kanaatine varmıştı. İşin garibi eşim de benim kadar ücret alıyor, buna rağmen ben nafaka ödemek zorunda kalıyorum. Maaşımın büyük bir kısmını nafakaya verdiğim için geçinemiyorum, bildiğiniz gibi maaşlar pek yüksel değil. Ayrıca dava süresini uzatmaları nedeni ile de bir sürü nafaka ödemiştim. Ben mahkemenin verdiği nafaka kararına itiraz etmek istiyorum, neticede ikimizin ekonomik durumu birbirine çok yakın. Sizce temyize gidersem kazanma şansım nedir?

Cevap;

Şimdi sizin anlatımınızda karışıklık olduğu kanaatindeyim, dediğiniz gibi ekonomik durumunuz denk ise nafaka ödemek zorunda kalmazsınız. Fakat çocuğunuz varsa çocuğunuzun bakımından siz de sorumlu olduğunuz için nafaka ödemek zorunda kalabilirsiniz, fakat o durum çok ayrı bir konudur. Burada bir bilgi eksikliği ya da anlam kargaşası olduğunu düşünüyorum. Dediğiniz gibi ikinizde aldığınız maaşlar denk ise nafaka ödemek zorunda kalmazsınız, bir yanlışlıktan dolayı da nafaka ödüyorsanız temiyiz sayesinde kurtulabilirsiniz. Sizin bir boşanma avukatı ile görüşmenizin yararlı olacağını düşünüyorum.

nafaka-iptali

Avukat Ankara

Ankarada tavsiye edilen,iyi,başarılı,tecrübeli ve deneyimli bir avukatı bulmanız için internette iyi bir araştırma yapmanız yeterli olacaktır.Özellikle ankarada avukata ihtiyacınız varsa, bilişim dünyasını sıklıkla takip ettikleri için websiteleri olan bir sürü avukat bulabilirsiniz. Hem boşanma,hem ceza,hem bilişim hem anlaşmalı boşanma,hem de icra davaları tecrübe,deneyim ve bilgi birimi gerektiren davalardır. Davanız için uzmanlaşmış bir avukatı terchi etmeniz kısa sürede davanızın başarılı bir şekilde sonuçlanmasına yardımcı olacaktır.