Soru;

Yaklaşık 2 yıl önce bir trafik kazası geçirmiştim. Kaza yaptığımız kişinin ve kendi aracımın sigortası bulunmaktadır, benim sigorta şirketim karşı tarafında masraflarını karşılamadı, karşı tarafın sigortası masrafları kendisi karşıladı. Geçtiğimiz günlerde karşı tarafın sigorta şirketinden bana icra geldi, bu icra tutarı da faizler ile 10 bin TL gibi bir tutara ulaşmış. İşin ilginç yanı ise bu zamana kadar herhangi bir tebligat yapılmadı. Bu durumda nasıl bir adım izlemem gerekiyor? Sigortam olmasına rağmen karşı tarafın bana böyle bir dava açması mümkün mü?

Cevap;

Normalde sigorta şirketlerinin üstlerine düşen borçları, masrafları karşılaması gerekmektedir. Eğer siz kurallara uygun olmayan bir davranışta bulunduysanız sigortanız bu tutarı ödemek zorunda değildir. Karşı taraf önce kendi müşterisinin gerekli masraflarını karşılar, sonra sizin sigorta şirketiniz ile irtibata geçer, durum değerlendirir ve bu yönde hareket edilir. Sizin sigortanız kısıtlı ise belli bir masraftan sonrasını karşılamayacaktır. Bu icra davasına 1 hafta içerisinde itirazda bulunmanız gerekmektedir. Bence işler daha da büyümeden iyi bir icra avukatı ile görüşmeniz gerekiyor.

icra-avukatı-ankara

Avukat Ankara

Ankarada tavsiye edilen,iyi,başarılı,tecrübeli ve deneyimli bir avukatı bulmanız için internette iyi bir araştırma yapmanız yeterli olacaktır.Özellikle ankarada avukata ihtiyacınız varsa, bilişim dünyasını sıklıkla takip ettikleri için websiteleri olan bir sürü avukat bulabilirsiniz. Hem boşanma,hem ceza,hem bilişim hem anlaşmalı boşanma,hem de icra davaları tecrübe,deneyim ve bilgi birimi gerektiren davalardır. Davanız için uzmanlaşmış bir avukatı terchi etmeniz kısa sürede davanızın başarılı bir şekilde sonuçlanmasına yardımcı olacaktır.