Soru;

Arkadaşlar icra ile ilgili bir konuda bilgili bir arkadaşın acil yardımına ihtiyacım var. Takip talebi başlatmam gerekiyor ve konu hakkında fazla da bilgim yok. Bir iş için şirkete görev verildi, şirket işi bitirdi, işin bittiğine dair belge de şirketten alındı. Fakat ödenmesi gereken borçların 3 aylık kısmı ödendi, diğer 3 aylık kısım ise ödenmedi. Ben bu konu hakkında takip talebi başlatmak istiyorum ve tam olarak ne yapmam gerekiyor? Bu 3 aylık ödenmeyen kısımları faizli şekilde geri alabilmemiz mümkün mü? Bu faizi nasıl hesaplayabiliriz?

Cevap;

Barodan edineceğiniz48-49 belgeleri ile başvuru yapmalısınız, bu hazırlayacağınız belgelere takip talebinde bulunmak istediğiniz şirketlerin isimlerini yazmanız gerekmektedir. Alacak kısmına da 3 aylık sürede ne kadar almanız gerektiğini belirtmelisiniz. Faiz oranları dönemsel değişiklikler ile karşı karşıya kaldığından net bir tutar size söyleyemeyiz, bunu muhasebecilerden ya da iyi bir icra avukatından yardım alarak öğrenebilirsiniz. Ayrıca iddia ettiğiniz alacakların gerekli belgelerini hazırlamanız lazım, senet, fatura ya da başka nasıl bir belge varsa onunla birlikte dilekçenizi hazırlamalısınız. Sağlam bir icra avukatından yardım alırsanız alacaklarınızı faizi ile almanız kolaylaşır.

takip-talebi-yapan-icra-avukatları

Avukat Ankara

Ankarada tavsiye edilen,iyi,başarılı,tecrübeli ve deneyimli bir avukatı bulmanız için internette iyi bir araştırma yapmanız yeterli olacaktır.Özellikle ankarada avukata ihtiyacınız varsa, bilişim dünyasını sıklıkla takip ettikleri için websiteleri olan bir sürü avukat bulabilirsiniz. Hem boşanma,hem ceza,hem bilişim hem anlaşmalı boşanma,hem de icra davaları tecrübe,deneyim ve bilgi birimi gerektiren davalardır. Davanız için uzmanlaşmış bir avukatı terchi etmeniz kısa sürede davanızın başarılı bir şekilde sonuçlanmasına yardımcı olacaktır.