Soru;

Merhaba, eski eşimden boşanalı 3 yıl oldu ve o eşimden 3 çocuğumuz var, sonradan bir evlilik yaptım ve evlilik henüz 8 ay oldu, herhangi bir hamilelik durumu yok. Yeni eşim evi terk etti ve boşanmamız gerektiğini söylüyor. 3 tane çocuğum olduğu için de çok mağdur durumda kaldım. Eşim ile anlaşmalı boşanma yapabilmek için sanırım bir sene geçmesi gerekli, bu bir sene geçmeden de boşanma imkânımız var mı? Davanın çok hızlı sürede sonuçlanması, tek celsede bitebilmesi için iki tarafın karşılıklı olarak anlaşması yeterli olacak mıdır?

Cevap;

Anlaşmalı boşanmalar için evliliğin üzerinden bir sene geçmesi zorunludur. Bir yıldan sonra eşinizle birlikte dava açabilir ve anlaştığınızı belirten dilekçe ile başvurmanız gerekmektedir. Tek taraf boşanma davası açsa bile bu durum evliliğin temelden sarsıldığına dair bir kanıt olarak görülebilir. Ayrıca hâkimin sizi tek celsede boşayabilmesi için yeterli kanıtlarınızın olması gerekir, sizin 8 aylık evliliğiniz olduğu için anlaşmalı boşanma için 4 ay daha beklemeniz gerekiyor. Benim bilgim bu kadar, isterseniz bu tür davalara bakmış bir avukat ile görüşerek kesin bilgiler ile daha rahat sonuçlara ulaşabilirsiniz.

boşanma-avukatı-ankara

Avukat Ankara

Ankarada tavsiye edilen,iyi,başarılı,tecrübeli ve deneyimli bir avukatı bulmanız için internette iyi bir araştırma yapmanız yeterli olacaktır.Özellikle ankarada avukata ihtiyacınız varsa, bilişim dünyasını sıklıkla takip ettikleri için websiteleri olan bir sürü avukat bulabilirsiniz. Hem boşanma,hem ceza,hem bilişim hem anlaşmalı boşanma,hem de icra davaları tecrübe,deneyim ve bilgi birimi gerektiren davalardır. Davanız için uzmanlaşmış bir avukatı terchi etmeniz kısa sürede davanızın başarılı bir şekilde sonuçlanmasına yardımcı olacaktır.