Soru;

Arkadaşlar merhaba, ben 3 yıl önce evlenmiştim, 2 yıl boyunca gayet mutlu, sorunsuz bir evliliğim vardı, son sene nedense aramızda sürekli sorunlar çıkmaya başladı, sürekli kavga ediyoruz, birbirimizi kırıyoruz. Sakinleştiğimiz bir gün oturduk ve konuştuk, aramızda anlaşarak boşanmaya karar verdik. Bu kararı verdikten sonra hemen mahkemeye başvurmadık. Bu süreçten sonra da kavgalarımız giderek büyümeye başladı içinden çıkılmaz bir hal almaya başladı. Evlilik boyunca bir miktar para biriktirdik, bu para da eşimin hesabında bulunuyor, benim bu hesaptaki paraya karşı hak talep edebilir miyim? Bu paranın biriktiği zamanlarda evliydik ki hala da evliyiz.

Cevap;

Eğer aranızda evlenmeden önce bir sözleşme yapmadıysanız, evliliğiniz süresince edinilen bütün mallara ortak olma hakkınız bulunmaktadır. Bu biriken paranın ikinizin olduğunu kanıtlamanız gerekiyor, eğer paranın şahsi bir birikim olduğu iddia edilir ve kanıtlanırsa bu durumda hak iddia edemezsiniz. Evlilik esnasında satın aldığınız ev ya da iş yeri varsa bunlarda hak talep edebilirsiniz. Durum biraz karışık gibi, bundan dolayı da iyi bir boşanma avukatı ile irtibata geçerek konu hakkında uzman görüşü almak en yararlı iş olacaktır.

boşanmada-mal-paylaşımı

Avukat Ankara

Ankarada tavsiye edilen,iyi,başarılı,tecrübeli ve deneyimli bir avukatı bulmanız için internette iyi bir araştırma yapmanız yeterli olacaktır.Özellikle ankarada avukata ihtiyacınız varsa, bilişim dünyasını sıklıkla takip ettikleri için websiteleri olan bir sürü avukat bulabilirsiniz. Hem boşanma,hem ceza,hem bilişim hem anlaşmalı boşanma,hem de icra davaları tecrübe,deneyim ve bilgi birimi gerektiren davalardır. Davanız için uzmanlaşmış bir avukatı terchi etmeniz kısa sürede davanızın başarılı bir şekilde sonuçlanmasına yardımcı olacaktır.