Soru;

Merhaba, ben bundan iki sene önce düzenli bir işte çalışıyordum, işim iyi olduğu için harcamaları rahat yapabiliyordum. Bu harcamaları biraz abartmış olacağım ki, birden şirketin işleri kötüye gitmeye başladı ve birçok kişi işten çıkartıldı. Tabi, kenarda birikmiş param olmadığı için de kredi kartı borçlarımı ödeyemez konuma geldim. Ben de yeniden iş aramaya başladım, bulunduğum ilde iş bulamadım ve başka bir ile yerleşerek orada yaşamaya başladım. Borcumdan ötürü, eski adresime tebligat yapılmış ise ve ben o tebligat esnasında adreste olmadığım için ve mal beyanı yapamadığım için suçlu olur muyum? Yani bu durumdan sonra mahkemenin beni hapse mahkum etmesi mümkün olabilir mi?

Cevap;

Siz adresinizde olmadığınız için size ulaşan tebligattan haberiniz olamaz, zaten o tebligatı teslim aldığınıza dair belge imzalamanız gerekmektedir. Bu işlemleri yapmadığınız için sizin mal beyanından haberiniz olamayacaktır ve haberiniz olmayan bir şeyden ötürü sizin hapse mahkum edemezler. Tabi, sürekli yasalarda değişiklik var, bence iyi bir icra avukatı ile konuyu detaylı bir şekilde konuşun ve sonradan bir pişmanlık yaşamayın.

ankara-icra-avukatları

Avukat Ankara

Ankarada tavsiye edilen,iyi,başarılı,tecrübeli ve deneyimli bir avukatı bulmanız için internette iyi bir araştırma yapmanız yeterli olacaktır.Özellikle ankarada avukata ihtiyacınız varsa, bilişim dünyasını sıklıkla takip ettikleri için websiteleri olan bir sürü avukat bulabilirsiniz. Hem boşanma,hem ceza,hem bilişim hem anlaşmalı boşanma,hem de icra davaları tecrübe,deneyim ve bilgi birimi gerektiren davalardır. Davanız için uzmanlaşmış bir avukatı terchi etmeniz kısa sürede davanızın başarılı bir şekilde sonuçlanmasına yardımcı olacaktır.