Soru;

Merhaba, eşim ile 7 senelik bir evliliğimiz var ve 4 yaşında bir oğlumuz var. 7 sene boyunca çok fazla tartışmış olmasak da son zamanlarda fazla tartışmaya başladık ve birbirimizi çok üzdüğümüzü gördük. Bu sebeple de eşim ile anlaşmalı olarak boşanmaya karar verdik. Çocuğumuzun karımda kalmasının daha iyi olacağını düşündüğüm için velayeti de eşime vermeyi kabul ettim, yani o konuda da anlaştık. Yalnız, bir arkadaşım bu şekilde olan boşanmalarda belirli bir süre beklemek gerektiğini söylüyorlar, yani mahkeme hemen boşanmamızı kabul etmiyormuş, doğru mu arkadaşlar?

Cevap;

Anlaşmalı boşanmalarda bekleme süresi sadece bayanlar içindir, aslında buna tam manası ile bir yasak da demek doğru değildir. Bu beklemenin adı iddet müddeti olarak adlandırılmaktadır. Bekleme süresinden şikâyetçi iseniz ve bu sürenin uzun olduğunu düşünüyorsanız, bu süreyi kısaltmak için bir dava açabilirsiniz. Bu bekleme süresinin nedeni de bayanlara gebelik testi yapılır ve hamile olup olmadığı tespit edilir, yani hamiliyse ileride çocuğun geleceğinde belirsizlik olmasını önleme amaçlıdır. Anlaşmalı olarak boşansanız da uzman bir avukat görüşü almak her zaman yararlıdır.

boşanma-avukatı-ankara

Avukat Ankara

Ankarada tavsiye edilen,iyi,başarılı,tecrübeli ve deneyimli bir avukatı bulmanız için internette iyi bir araştırma yapmanız yeterli olacaktır.Özellikle ankarada avukata ihtiyacınız varsa, bilişim dünyasını sıklıkla takip ettikleri için websiteleri olan bir sürü avukat bulabilirsiniz. Hem boşanma,hem ceza,hem bilişim hem anlaşmalı boşanma,hem de icra davaları tecrübe,deneyim ve bilgi birimi gerektiren davalardır. Davanız için uzmanlaşmış bir avukatı terchi etmeniz kısa sürede davanızın başarılı bir şekilde sonuçlanmasına yardımcı olacaktır.