Soru;

Herkes merhaba, biz aile olarak hep bir yerde yaşıyoruz, fakat ikametlerde babamın ismi bizim kaldığımız evde kayıtlı değil, yani babamın bu evde yaşadığını gösterir bir belge yok. Babam bazı hataları yüzünden borç batağının içine düştü ve bu borçları da ödeyemediğinden dolayı eve haciz gelmesinden ben, annem, kardeşlerim çok korkuyoruz. Babamın ikameti bizim evde kayıtlı olmadığı halde, borçlardan dolayı annemin üzerine kayıtlı olan bir eve haciz gelme ihtimali bulunuyor mu?

Cevap;

Geçmiş olsun arkadaşım, normalde babanızın ikameti olmayan bir yere haciz gelmez, yani babanızın bir yere kayıt olması gerekir ve kayıtlı olduğu ikametin olduğu yere hacze gitmeleri gerekir. Fakat anne ve babanız hala evli ise ve bu durum yetkililerce tespit edilerek uzun süredir anne babanızın beraber yaşadığına dair bir görgü tanığı, komşuların ifadeler bütün durumu değiştirebilir. Yani babanızın orada yaşadığı kanıtlanırsa yüksek ihtimal haciz ile karşılaşabilirsiniz. Her geçen gün kanunlarda değişiklikler olabiliyor, bu sebeple de siz iyi bir icra avukatı ile görüşerek konu hakkında daha net ve kesin bilgiler alabilirsiniz.

ankara-icra-avukatı

Avukat Ankara

Ankarada tavsiye edilen,iyi,başarılı,tecrübeli ve deneyimli bir avukatı bulmanız için internette iyi bir araştırma yapmanız yeterli olacaktır.Özellikle ankarada avukata ihtiyacınız varsa, bilişim dünyasını sıklıkla takip ettikleri için websiteleri olan bir sürü avukat bulabilirsiniz. Hem boşanma,hem ceza,hem bilişim hem anlaşmalı boşanma,hem de icra davaları tecrübe,deneyim ve bilgi birimi gerektiren davalardır. Davanız için uzmanlaşmış bir avukatı terchi etmeniz kısa sürede davanızın başarılı bir şekilde sonuçlanmasına yardımcı olacaktır.