Soru;

Geçenlerde arkadaşım eşi ile anlaşamadığı için, şiddetli geçimsizlik nedeni ile mahkemeye dava açmıştı. Fakat arkadaşımın karısı, boşanmak istemediği için çok zor durumda kaldı, mahkemeye sunduğu tanıklarda dava sürecinde pek etkili olmayı başaramadıklarından dolayı dava olumlu şekilde sonuçlanamadı. Hâkim bir sonraki dava içinde bireylerin ekonomik durumları hakkında belgelerin getirilmesini istemiş. Sizce bu durumda, bir sonraki duruşmada nasıl bir sonuç ortaya çıkabilir? Şimdiden teşekkür ederim.

Cevap;

Dava sonucunun ne olacağını tam olarak bilemeyiz, neticede o davaya bakan hâkimin düşüncesi ve mahkemeye sunulan delillerin de doğruluğu çok önemli faktörlerdir. Hâkim, davayı açan kişinin davasında haklı mı haksız mı olduğunu göz önünde bulunduracaktır. Boşanma davalarında tanıklar çok önemli bir yere sahiptir, anlattıkları somut olaylara dayanmalıdır, aksi takdirde pek aktif bir yardımları olamayabilir. Biz burada kişisel olarak yorumlarımızı sunuyoruz, bu konu gerçekten de ciddi bir konu, boşanma davalarına bakmış uzman bir avukat ile görüşerek daha detaylı bilgi alabilirsiniz ve dava sürecinin de arkadaşınız açısında olumlu sonuçlanma ihtimali de artar.

ankara-bosanma-avukati

Avukat Ankara

Ankarada tavsiye edilen,iyi,başarılı,tecrübeli ve deneyimli bir avukatı bulmanız için internette iyi bir araştırma yapmanız yeterli olacaktır.Özellikle ankarada avukata ihtiyacınız varsa, bilişim dünyasını sıklıkla takip ettikleri için websiteleri olan bir sürü avukat bulabilirsiniz. Hem boşanma,hem ceza,hem bilişim hem anlaşmalı boşanma,hem de icra davaları tecrübe,deneyim ve bilgi birimi gerektiren davalardır. Davanız için uzmanlaşmış bir avukatı terchi etmeniz kısa sürede davanızın başarılı bir şekilde sonuçlanmasına yardımcı olacaktır.