Boşanma davaları şimdiki dönemlerde sıkça rastladığımız davalar arasında yer almaktadır. Erken yaşta evlenmeler, aile zoru nedeni ile yapılan evlenmeler ve acele ile yapılan evlenmeler nedeni ile birçok boşanma davası yaşanmaktadır. Bu boşanma davaları aile bireylerini çok etkilemese de en çok zararı ne yazık ki çocukların başına gelmektedir. Çünkü bir çocuğun ailesini seçme şansı yoktur kaderinde nasıl bir aile varsa onunla yaşamaya mahkûmdur. Hiç istemediğiniz biri ile evlenmek zorunda kaldıysanız ve çocuğunuz varsa boşanmadan önce o çocuğun günahının olmadığını düşünerek karar verin. Eğer boşanma gerçekleştikten sonra çocuk ailenin bir bireyinde kalıyorsa diğer birey kesinlikle kötülenmemelidir, yani çocuk annesinde kalıyorsa çocuğun annesi babasını kötüleyerek onu olumsuz etkilememelidir. Bir çocuğun anne ve babasından ayrı olarak yetişmesi oldukça zor bir iştir, çünkü bir çocuğa temel eğitimini verebilecek kişiler anne ve babasıdır. Anne ve babanın eğitimleri çocuğun gelişimi için ve güzel bir yaşam sürebilmesi için oldukça önemlidir.

Eğer çocuk anne ya da babasından birinden eğitimi alamadıysa hayatında hep bir eksiklik olacaktır. Dünya geneline baktığımız zaman suç işleyen birçok kişinin anne ya da babasından ayrı olarak yaşayan veya aile içi şiddetin sık yaşandığı ortamlardan çıktığı görülmektedir. Siz de çocuğunuzun bu suçlular dünyasında yer almasını istemiyorsanız boşanmadan önce tekrar düşünün. Örneğin anne ve baba ayrıldı ve çocuk babasında yaşamak zorunda kaldı, babası günün çoğunluğunu dışarıda geçirdiği için çocuğuna gerekli ilgiyi gösteremeyecektir ve çocuk daha küçük yaşlarda kötü yollara düşme ihtimali ile karşı karşıyadır. Anne sevgisinden yoksun büyüyen bir çocuk diğer çocuklara oranla daha fazla sıkıntı içinde yaşayabilir. Hiçbir aile de çocuğunun bu gibi sorunlar ile uğraşmasını ya da anne ve babasından yoksun yaşamasını istemez.

Kötü bir evlilik dönemi geçirmiş olabilirsiniz ya da hiç istemediğiniz biri ile zorla da evlendirilmiş olabilirsiniz bu gibi durumlarda bile boşanmadan önce çocuğunuz varsa bunu göz önünde bulundurunuz. Yaşadığınız evlilik sürecinin kesinlikle devam edemeyeceğini düşünüyorsanız ve boşanma kararı aldıysanız en azından çocuğunuz ile ilgili kararlar alırken ortak kararlar almaya özen gösteriniz.

Avukat Ankara

Ankarada tavsiye edilen,iyi,başarılı,tecrübeli ve deneyimli bir avukatı bulmanız için internette iyi bir araştırma yapmanız yeterli olacaktır.Özellikle ankarada avukata ihtiyacınız varsa, bilişim dünyasını sıklıkla takip ettikleri için websiteleri olan bir sürü avukat bulabilirsiniz. Hem boşanma,hem ceza,hem bilişim hem anlaşmalı boşanma,hem de icra davaları tecrübe,deneyim ve bilgi birimi gerektiren davalardır. Davanız için uzmanlaşmış bir avukatı terchi etmeniz kısa sürede davanızın başarılı bir şekilde sonuçlanmasına yardımcı olacaktır.