Boşanma davaları her ne kadar kötü gibi görünse de belki de yeni bir mutluluğa açılan kapı olabilme ihtimalini de bulundurmaktadır. Önceki dönemlerde birçok kişi hiç tanımadığı, sevmediği ya da görmediği kişiler ile evlenmek durumunda kalıyordu. Örnek vermek gerekir ise beşik kertmesi, daha çocukken yapılan bu işlem ile gençler evlenme çağına geldikleri zaman sorgusuz sualsiz evlendiriliyorlardı.

Böyle bir evliliğin uzun sürmesini bekleyebilir misiniz? Tabi ki hayır, çünkü bu kişiler birbirlerini tanımıyorlar, aynı şeyleri seviyorlar mı, aynı duyguları paylaşıyorlar mı bunların hiçbirinden haberdar olmadan aile zoru ile aniden evlendiriliyorlar. Bir diğer çağ dışı evlendirme şekli de görücü usulü ile evlendirme şeklidir bu evlilik çeşidi de çiftlerin boşanmasına neden olan en önemli unsurlar arasında yer almaktadır. Bu gibi nedenlerden dolayı da birçok evlilik belirli bir dönem sonunda son buluyor ve bir yuva yıkılıyor. Bu zaten olmaması gereken bir evlilik olduğu için boşanma sonucunda da üzülen tarafların pek olduğu söylenemez. Anlaşmalı boşanma ile taraflar aralarında mal paylaşımlarını yaparlar, avukatlarına gerekli bilgileri verirler, hâkim karşısına çıkıp aramızda şiddetli geçimsizlik var deyip rahatlıkla boşanabilmektedirler. Bu boşanma şekli hem boşanan çift için kolay bir yol hem de avukatlar için zaman harcamayan basit bir dava şeklidir.

Bu nedenle de birçok avukatın ve hâkimin en çok sevdiği dava şekillerinden biri olarak karışımıza çıkmaktadır. Anlaşmalı boşanma sayesinde mahkemeler de büyük bir rahatlığa kavuşmaktadırlar, birçoğumuz bilir ki ülkemizde davalar çok uzun süreçler alabilmektedir. 5 yıl 10 yıl süren davalar nedeni ile mahkemeler sıradaki davaları yetiştiremez duruma geliyorlar ve ülkedeki birçok kişinin işleri de bu gibi nedenlerden dolayı aksayabiliyor. Anlaşmalı boşanma davaları sayesinde mal paylaşımında herhangi bir sıkıntı yaşanmadığı için de ileri ki yıllar da ortaya bir sorun çıkma ihtimali de kalmamaktadır. Ayrıca sevmediğiniz ya da anlaşamadığını bir kişi ile daha uzun zaman geçirmemek için ve mutlu olacağınız biri ile evlenebilmek için zaman kaybetmemek açısından da anlaşmalı boşanma şekli en kolay boşan şekilleri arasında yer almaktadır.

Avukat Ankara

Ankarada tavsiye edilen,iyi,başarılı,tecrübeli ve deneyimli bir avukatı bulmanız için internette iyi bir araştırma yapmanız yeterli olacaktır.Özellikle ankarada avukata ihtiyacınız varsa, bilişim dünyasını sıklıkla takip ettikleri için websiteleri olan bir sürü avukat bulabilirsiniz. Hem boşanma,hem ceza,hem bilişim hem anlaşmalı boşanma,hem de icra davaları tecrübe,deneyim ve bilgi birimi gerektiren davalardır. Davanız için uzmanlaşmış bir avukatı terchi etmeniz kısa sürede davanızın başarılı bir şekilde sonuçlanmasına yardımcı olacaktır.